+420 604 628 269,   info@cviceniblansko.cz

Následuje: Dnes žádné plánované lekce

Články

Zpět na články
  • Vložil Radka Jelínková

JAK NENABRAT KILA V KARANTÉNĚ? aneb "Achjo, zase ta omezení"


JAK NENABRAT KILA V KARANTÉNĚ? aneb „Achjo, zase ta omezení“A proč to nevzít za druhý konec? Kolikrát jste si říkali „Tak až budu mít víc času, tak já budu …………………“ A teď si můžete každý dosadit tu svojí formuli. Budu doma cvičit, budu si doma vařit a chystat zdravé jídlo, budu více spát, budu se míň stresovat, udělám si víc času na sebe, koupím si zdravou kuchařku, atd…. Tak vám všem, kteří musí mít 10-ti denní karanténu a jsou zdraví, gratuluji, nastal Váš čas na změnu k lepšímu.Máme pro Vás několik tipů jak na to :)


1.    Domácí cvičení
Volte cvičení s vlastní vahou, nebo jednoduchým náčiním, které máte doma. Volte to cvičení, které Vás baví a zařaďte je několikrát do týdne (min. 3 x 30 minut). Nemáte inspiraci?  Youtube vám nabídne obrovské množství tréninků od posilování, tance, jógy až po Krav magu, stačí si vybrat a jít do toho.

2.    Domácí práce
Není čas na cvičení, protože je nutné uklidit? Super i takový trénink se počítá! Místo rozcvičky - mytí nádobí, poté trochu zahřátí ve formě luxování a stírání prachu a nakonec vytření podlah v celém bytě či domě! A pokud vám to přišlo málo, příště zařaďte každých 5 minut 20 dřepů či dřepů s výskokem a nemusí Vás mrzet, že jste neměli čas na svůj trénink.

3.    Příroda – tu nám ještě nezakázali!
Ideální je pohyb na čerstvém vzduchu a také nejlépe mimo město. Najděte si čas na svižnou procházku či běh lesem, kolem řeky, mezi poli, ale i v parku! I svižná prochízka do obchodu se počítá. Minimum by měla být půlhodinka pohybu na čerstvém vzduchu denně. 

4.    Jídlo, vaření, zdravá strava
Je nutné si uvědomit jaký je teď Váš denní rytmus a tomu i přizpůsobit množství jídla, které přijímáte. Pokud se rozhodnete karanténu strávit doma v posteli je nutné příjem jídla zredukovat. Množství jídla Vám pomohou hlídat např. kalorické tabulky.

Obrovskou výhodou domácí přípravy jídla je, že přesně víte, jaké potraviny používáte, můžete vařit lehce, zdravě i rychle. Většinu potravin by měly tvořit celozrnné produkty, ovoce, zelenina, luštěniny, libové maso a kvalitní šunka, ryby, vejce, mléčné výrobky a ořechy. Z toho si poskládejte 3–5 jídel denně. 

Plánujte jídlo na několik dní dopředu a dle tohoto seznamu i nakupujte. Pozor na nezdravé a sladké pochutiny, které Vás lákají ke koupi.

5.    Nepřejídat se, vyhnout se junk food
Jezte pouze když máte hlad a volte rozumné porce. Vyhněte se přejídání, emočnímu jedení, neustálému uzobávání a mlsání u kávy či televize. Vyhněte se všem polotovarům typu pizza, rybí prsty, hamburger. Stejně tak vynechejte hranolky, brambůrky a velký kýbl smetanové zmrzliny. Fast foody jsou doslova TABU.

Využijte toto období pro čas strávený s rodinou, sportem s kvalitním jídlem a spánkem. Být v karanténě Vám otvírá nové možnosti a obzory, na které do teď možná nebyl čas. Nebojte se toho využít ve svůj vlastní prospěch.

Nevíte jak na jídelníček, trápí Vás narůstající váha, nevíte co jíst? Kontaktujte nás, společně najdeme řešení. Možná je i on-line konzultace :) Těšíme se na Vás.