+420 604 628 269,   info@trxblansko.cz

Následuje: Dnes žádné plánované lekce

Články

Zpět na články
  • Vložil Radka Jelínková

SLUNCE JAKO LÉK

Pobyt na slunci má zázračné účinky na na naši mysl a tělo.

Izolace a celkové restrikce v době pandemické měly i pozitivní dopad na čas strávený v přírodě. Mnoho lidí žijících ve slunných destinacích má tu výhodu, že klimatické podmínky zpříjemňují pobyt venku na sluníčku, což může být v Česku občas trochu složitější. Čas strávený venku měl bezesporu velmi pozitivní vliv na naši psychiku a s tím spojené fyzické
zdraví.

Lidé, kteří nikdy moc neběhali, ani nechodili na procházky a spíše využívali možnost fitek našli novou vášeň, nebo také určitý způsob, jak se stále zlepšovat a bojovat s negativní atmosférou ve společnosti. Meditace a pohyb na čerstvém vzduchu jsou taktiky, jak bojovat s depresí, úzkostmi či se jen odreagovat a hodit do pohody. Existují potvrzené studie, které dávají do souvislosti čas strávený v přírodě, sníženou hladinu stresu, lepší náladu, spánek a celkově větší pohodu.

Pozitivní efekt sluníčka je způsobený vitamínem D, který je nesmírně důležitý pro naše tělo a to hned z několika důvodů, jako například vstřebávání vápníku a fosfátů z trávícího traktu, a tudíž budouvání a posilování kostí. I taková menší 15 minutová procházka na sluníčku má rozhodně smysl.

Nedostatek vitamínu D bývá často opomíjený, což by se nemělo podcenit. S přihlédnutím na typ práce a celkový životního styl to může být občas složitější, a proto stojí za zvážení jeho suplementece. Rizikem nedostatečného vitamínu D může být v krajnéch případech vznik různých typů rakoviny, autonomních onemocnění, hypertenze a dalších infekčních chorob.

Jak zjistíte, že vám vitamín D chybí?

Projevů může být hned několik, mezi které můžeme například zařadit následující:

  • řídnutí kostí, únava, deprese, špatná imunita, bolest kloubů a svalů atd.

 

Takže si to shrneme. Dostatečné množství vitamínu D v našem těle má bezesporu zásadní vliv na naše psychické rozpoložení spojené s aktivním odpočinkem na sluníčku, ale také velmi pozitivní vliv na naše fyzické zdraví v podobě správné funkce svalů a silných kostí. Vitamín D získáváte ze sluníčka, ale dá se i suplementovat, což se vzhledem ke všem benefitům a možným rizikům vyplatí.

Kde přesně vitamín D najdete, jaké je jeho dávkování a na co dát pozor se můžete dočíst i v našem článku na webu zde.

 

Autor: Viktorie Holubová

Citace:
HAVLOVÁ, Barča. Vyřaď se z davu a zlepši svůj život díky pravidelnému doplňování
vitamínu D! Fitness Trade s.r.o. [online]. 2019 [cit. 2021-5-28]. Dostupné z: https://
www.kulturistika.com/vyziva/ostatni/vse-o-suplementech/vyrad-se-z-davu-a-zlepsisvuj-zivot-diky-pravidelnemu-doplnovani-vitaminu-D